10 نکته برای تولید محتوای جذاب

شاید یکی ازمهم ترین توصیه ها برای هر کسب وکار ویا هرفردی که در فضای اینترنت فعالت دارد دانستن این موضوع باشد:“تولید محتوا جذاب”.این روزها در پی رکود اقتصادی اکثر کسب وکار ها به دنبال تولید محتوای مناسب هستند تا بتوانند مخاطب بیستری را جذب محصولات یا خدمات خود کنند.

سئوال اینست که محتوای خوب چیست وچه ویژگیهایی دارد؟ در این مقاله سعی میکنم به 10 مورد از مهم ترین ویژگیهای یک محتوا خوب بپردازم.

1-ازتیرهای جذاب غافل نشوید.

به عقیده ی بسیاری از کارشنان نکته ای که در وهله اول مخاطب را به سمت شما می کشاند تیتر جذابی است که شما برای موضوعتان انتخاب می کنید.بنابراین از تیرهای خوب وجذاب استفاده کنید تا مخاطب بیشتری جذب شما شود.به عنوان مثال استفاده از  اعداد در عناوین می تواند بسیار موثر باشد.

 1. چگونه در یک ماه 9کیلو وزن کم کنیم؟
 2. 12 راز لاغری که متخصصان به شما نمی گویند. 
 3. 10 گام اساسی برای شروع کسب وکار

هرچه قدر میتوانید روی این موضوع حسیاسیت داشته باشد تا نتجه بهتری دریافت کنید.

2. تولید کنندگان محتوا هم متخصص اند ، هم اهل مطالعه

مطالعه در هرزمینه ای بسیارمفیداست به وپژه زمانی که بخواهید در مورد یک موضوع خواست محتوایی تولید کنید.برای آنکه این محتوا جذاب باشد بهتر است قبل از نوشتن هر مطلبی مطالعه تخصصی در ان زمینه داشته باشید.سعی کنید روزانه یک مقاله یا نوشته درزمینه تخصصی خود بخوانید واز آن درجهت بهبود محتوای خود استفاده کنید. تولید محتوا در موضوعی  که تخصص کافی درآن دارید بسیار حیاتیست.زیرا کاربران متوجه این نکته خواهند شد که مطلب شما برگرفته از تخصصتان در آن زمینه است ونه کپی ازدیکران .بنابراین بزرگان این حوزه توصیه می کنند تا میتوانید به موضوعات مختلف نگاه تخصصی داشته باشید وازسطحی نگری بپرهیزید.

3. ازمنابع مفید استفاده کنید وبه انها استنادکنید.

اگر میخواهد مطالب شما اثرگذر باشد باید آنها را قابل استناد کنید.ارجاع نوشته یا مطالب به منابع معتبر باعث می شود وزن نوشته شما بالا برود واطمینان خاطری برای مخاطب ایجاد کند،ضمن اینکه اینکار برای جذب مخاطب بسیار موثراست.

4.رعایت نکات seo

اگاهی از قوانین موتورهای جستجو برای اینکه محتوای شما مورد توجه قرار گیرد بسیار مهم است.رعایت این نکات برای اینکه شما دیده شوید تاثیر بسیاری در جذب مخاطب دارد.سعی کنید ازاین ابزار ها استفاده کنید تا کاربران بیشتری مطالب شما را بازدیدکنند.برای هر تولید کننده محتوایی دانستن این قوانین الزامی است.

5. استفاده از تصاویر و ویودئو برای جذاب تر شدن محتوا

زبان تصویر بسیارگویاو پرمخاطب است.حتما در نوشته ومطالب خود سعی کنید ازتصاویر مرتبط استفاده کنید تا بتوانید ارتباط خوبی با مخاطب برقرا کنید.همچنین استفاده از ویدئو برای انتقال هرچه بهتر مفاهیم می توان بسیار اثرگذار باشد.ضمن اینکه نباید از تصاویر بی ربط وبیش از حد درانتقال مفاهیم استفاده کنید و اعتدال را در نظر بگیرید.

6. ویرایش مطالب قبل از اشتراک کذاری

کوتاهی در این نکته می تواند به ضررتان تمام شود.سعی کنید مطالبی که به اشتراک می گذارید هم از نظر املائی و هم از نظر سختار ایراد نداشته باشد.به نظر من شاید ایراد در نئشتن کلمات می تواند اثر مخرب تری  در ذهن مخاطب داشته باشد،بنابراین در رعایت اینکه حساسیت به خرج بدهید و مطالب خود را قبل از به اشتراک گذاشتن چند بار بخوانید.

7. به روز نگه داشتن مطالب

دو بحث در این نکته مطرح است:

 1. مطالبی جدیدی که قرار می دهید به روز باشند.سعی کنید در حوزه خود ازفعالیت های صنف خود اطاعات به روز کسب کنید
 2. مطالب  قدیم موجود درسایت به روز شوند واگر لازم است اطلاعات جدیدی به آنها اضافه شود.

8- محتوای شما بتواند مشکلی رارفع کند

رعایت اینکه بسیار سخت وشاید هم پیچیده باشد ولی این معنی نیست که در تولید محتوا زمان زیادی برای  تولید صرف کنیم.هرجه قدر مطالب شما کاربدی ترباشد ورضایت مخاطب را به همراه داشته باشد شما موفق تر خواهید بود.و سعی کنید از تمان توان خود برای تولید یک مطلب مفید استفاده منید بطئریکه مخاطب با آن ارتباط برقرار کند.

9. به اشتراک کذاشتن تجربیات شخصی

یکی از موضوعاتی که می توان برای مخاطب جذاب اشد،نوشتن مطالب از زندگی شخصیتان است.بسیار ازافراد دست دارند از تجربیات شخصی شما در هزمینه بدانند.بنابراین ازینکه در مورد شما چه فکری میشود ترس نداشته باشید وحوادثی که برایتان اتفاق افتتاده به سادگی بیان کنید.

10. استفاده از کلمات کلیدی:

از کلمات کلیدی مناسب برای برای نوشتن مطالب خود استفاده کنید.در این زمینه ابزارهای زیادی در دسترس شما هستند مثل googletrend که به شما میزان استفاده از کلمات کلیدی رانشان می دهد.رعایت این نکات باعث می شود شما بهتر دیده شوید وشاید انگیره ای برای ادامه کارتان باشد ،سعی کنید عز همه ابزار ها برای بهتر دیده شدن والته متمایز بودن استفاده کنید.

البته شاید بتوان نکات دیگری به انتهای این لیست اضافه کرد ولی آنچه که مطرح شد صرفا نظر نویسنده است وقطعا ایرادتی به آن وارداست.امیوارم که این مطب برای شما مفید باشد.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

خواندن این مطالب نیز توصیه میشود

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نیاز به مشاوره دارید؟

  درخواست مشاوره

  ×

  همکاران ما پاسخگو خواهند بود

  نیاز به مشاوره دارید؟

  0912-1251261
  سئوالی در زمینه طراحی سایت دارید با ما درمیان بگذارید.

  تماس با ما