نکاتی در مورد پیدا کردن عکس مناسب (برای تولید کنندگان محتوا)

یکی از دغدغه های اصلی تولید کنندگان محتوا ویا صاحبان وب سایت های شخصی وتجاری تهیه عکس باکیفیت برای محتوای خودشان است حتی ممکن است بعضی از کاربران بخواهند عکس های ناب وباکیفیت درشبکه های اجتماعی خود قرار دهند.اکر شماهم مشکلی در تهیه عکس های باکیفیت دارید پیشنهاد من است ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

اگر چه معمولا عکس را به عنوان مکمل با متن به کار می‌بریم، اما نباید فراموش کنیم که قدرت عکس اگر بیشتر از متن نباشد، کمتر از آن هم نیست و روی کل محتوا تاثیر دارد. چون این احتمال وجود دارد که مخاطب بر اساس آن کیفیت بقیه محتوا را نیز قضاوت کند. به همین دلیل، نداشتن عکس شاید بهتر از داشتن عکس بی‌کیفیت باشد.

اما اگر قصد دارید برای جذابیت محتوای خود، حتما از عکس استفاده کنید شاید ادامه این مطلب بتواند به شما کمک کند.

قبلا در پست مهارت‌های لازم برای تولیدکنندگان محتوا، اشاره کردم که یکی از مهارت‌های کلیدی برای یک تولید‌کننده‌ی محتوا، توانایی استفاده از موتورهای جستجو و شیوه درست سوال پرسیدن از آن‌هاست که پیدا کردن عکس مناسب نیز جزئی از این مهارت محسوب می‌شود.

یکی از گلایه‌های کسانی که مشغول تولید محتوا برای کسب‌وکارهای داخلی هستند این است که در کشور عکس موضوعی مناسب و باکیفیت وجود ندارد و عکس‌های خارجی هم معمولا  با فرهنگ ما سازگار نیست و با متن هم‌خوانی ندارد.

یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای این مسئله استفاده از کارکتر‌های کارتونی است که مستقل از فرهنگ و کشور می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. برای این کار کافیست در انتهای کلید‌واژه مورد نظر خود کلمه illustration را اضافه کنید.

برای مثال من می‌خواهم در زمینه‌ی نویسندگی چند عکس مناسب پیدا کنم. کلید‌واژه‌ای که در قسمت image گوگل جستجو می‌کنم writing illustration است.

عکس‌های زیبای زیر برخی از نتایج این کلید‌واژه است. (برای بزرگ شدن روی آنها کلیک کنید)

 مجبور شدم سایز اصلی عکس‌ها را برای کاهش حجم، کم کنم.

همین کار را برای کلید واژه‌ی تکنولوژی نیز تکرار می‌کنیم (technology illustration)

نتایج به صورت زیر است

 بعد از پیدا کردن یک عکس خوب حتما به قسمت visit عکس بروید. با این کار علاوه بر اینکه متوجه منبع و داشتن یا نداشتن حق کپی رایت اثر می‌شوید. ممکن است عکس‌های خوب مرتبط دیگری در همان صفحه پیدا کنید.

در کنار نتایج گوگل، سایت‌های خوبی هم وجود دارد که عکس‌های زیادی را برای دانلود رایگان در اختیار مخاطب قرار می‌دهند.

سایت‌هایی مثل stockvault ، pexels ، pixabay از جمله نمونه‌هایی هستند که دیتابیس بزرگی از عکس‌های رایگان دارند. نه تنها رایگان هستند بلکه در خود سایت به این نکته اشاره شده که نیاز به هیچ‌گونه ارجاع به سایت یا مالک آن نیست و می‌توانید آزادانه از آن استفاده کنید.در مورد نسخه های پولی دانلود عکس یکی از معتبرترین وبزرگ ترین آنها shutterstock است.

همچنان به یاد داریم که در این سایت‌ها نیز می‌توانیم از فیلتر illustration برای پیدا کردن عکس‌های بهتر کمک بگیریم.ضمنا برای کاهش سایز عکس می توان از سایت tinypng استفاده کنید.

سایت‌هایی مثل freepik ، vecteezy نیز از جمله سایت‌هایی هستند که اگر چه دیتابیس بزرگ و فوق العاده‌ای از وکتورهای رایگان دارند اما در آنها ذکر شده در صورت استفاده از عکس‌های ما، کد مالک و سایت را در زیر آن درج کنید. همچنین نکته‌ی دیگری که هنگام استفاده از این دو سایت باید مد نظر داشته باشیم این است که، فایل‌های دانلود شده از جنس وکتور هستند و پسوند ai یا eps دارند، در نتیجه برای بازکردن آن‌ها نیاز به نرم افزار‌های مثل adobe illustrator داریم. پس از آن می‌توانید از آنها خروجی‌هایی که برای فتوشاپ هم قابل خواندن باشد بگیرید و به راحتی استفاده کنید.

امیدوارم مطالب فوق کمک کند تا در جستجوهای خود به عکس‌های بهتری برسید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

خواندن این مطالب نیز توصیه میشود

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نیاز به مشاوره دارید؟

  درخواست مشاوره

  ×

  همکاران ما پاسخگو خواهند بود

  نیاز به مشاوره دارید؟

  0912-1251261
  سئوالی در زمینه طراحی سایت دارید با ما درمیان بگذارید.

  تماس با ما