ست گادین یکی ازنویسندگان مورد علاقه من است.نویسنده خلاق آمریکایی که در حوزه بازاریابی وکسب و کارمقالت ارزشمندی دارد.دلیل شهرت او بیشتر بخاطر نوشته هایی است گه در وبلاگ شخصی اش منتشر می کندو از حمله مطالب که در حوزه بازار یابی می نوسد بسیار کاربدی وارزشمند است.
یک ازکتاب هایی که از اخیرا از اوخواندم کتابیست بانام “شیب”.این کتاب حاوی نکات کاربردی فراوانی است که میتواند راهگشای هر کسب وکاری باشد.

نویسنده این کتاب معتقد است انچه که سبب توقف هر شخصی در شغل یا کسب وکارش میشود انجام  کارهایی است که ضروت ندارد.یا به عبارت بهتراصرار برکارهای بیهوده انسان را از رشد وترقی باز نی دارد.

بن بست های شغلی شما چیست؟

اواشاره دارد به اینکه برای رشد کردن در هر کسب وکاری ابتدا باید بن بست های شغل خود راپیدا کنید.به این معنی که  اگر در شغلی هستید که درآن در حال در جا زدن هستید بهترین کار رها کردن آن شغل ویافتن حرفه ای است که می توانید درآن بهترین باشید.
به عبارت دیگرمیخواهید موفقیت حاصل شود باید وارد شغلی شوید که توانایی تحمل شکست ها ونج های احتملی آن را داشته باشید.به قول ست گادین”آنچه فوق ستارگان را از دیگران متمایز میکند این است که آنها می توانند به سرعت ازبن بست ها بگریزند وتمرکز و انگیزه شان را روی چیزی بگذارند که ارزشش را دارد.

بازنده ها همیشه گرفتار این چالش اند که نمیتوانند شیب سختی های راه را تحمل کنند ودر لحظه ای که باید ادامه بدهند کاررا رها می کنند.اگر می خواهید انسان موفقی باشید باید به سرعت از دایره ی بازندگان خارج شوید.

همچنین در بخشی ازکتاب میخوانیم:

“موفقیت از آن اقلیتی است که کمی بشتر از اکثریت مردم پافشاری می کنند و دوام می آورند و یا به عبارت بهتر موفقیت از آن اکثریت کمی است که جسارت رها کردن کار ها ی بیهوده وانجام کارهای ارزشمند را دارند.”

  برای رشد کسب وکارتان  می بایست بست ها را بشناسید و از آن عبور کنید. اگر احساس کردید در کسب وکاری به بن بست رسیدید نباید به ادامه آن اصرار کنید زیرا ادامه آن برایتان هزینه بسیاری خواهد داشت.

علاقلانه ترین کار اینست که کار را رهاکرده وبه به دنبال کاری باشید که بتوانید در آن ارزش ایجاد کنید.تشخیص اینکه یک کسب وکار به بن بست رسیده کار چندان پیچیده ای نیست وب یک تحلیل ساده نیاز دارد و آن اینست که:
شما کارمیکنیدوکارمیکنیدو کارمیکنید اما هیچ تغییری ایجاد نمی شود نه یک ذره بهتر نه ذره بدتر وضعیت همان است که بود.

این کسب وکارها را شغل های بن بستی می نامند.ست گادین معتقد است در چنین وضعیتی رها کردن ان کسب وکاربهترین راه خلاص شدن از ان است زیرا ادامه آن شمار را ازانجام بهتر باز میدارد.

سختیهایی که احتمال میدهید به نتیجه برسد راتحمال کنید وازبن بست ها خارج شوید تا به موفقیت برسید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ با راه‌اندازی یک سایت وردپرسی کسب و کارخود را آنلاین کنید.
طراحی سایت وردپرس فقط با 490 هزار‌تومان
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
علاقمند به یادگیری آموزش های وردپرس هستم وتلاش میکنم دانش خودم رو در این زمینه هر روز افزایش بدم.