رهبر کدام قبیله ای؟

سالهات که اینترنت موانع جغرافیای،هزینه وزمان ارازمیان برداشته است وهمه وبلاگ وشبکه های اجتماعی کمک می کنند تا قبیله های جدیدی به رسمیت شناخته شوند.قبیله ها می توانند گروهی از میلیون ها نفر باشند که در مبارزات سیاسی ویا راههای جدید مقابله با گرم شدن زمین فعالیت می کنند.

اگرچه اینترنت کارهای خارق العاده ای انجام می دهد اما هنوز نمی تواند رهبری این قبایل را به تنهایی به دست گیرد.این قضیه وابسته به افرادی است که هنوز شور وشوق فراوانی دارند ،افرادی که میخواهند تغییر ایجاد کنند.میلیون ها سال است که انسان ها بخشی ازیک قبیله بوده اند که تنها به دو علت آنها گرد هم آمده اند :

  1. علاقه مشترک بین افراد
  2. راهی که این ارتباط رابرقرکنند

ست گادین در کتاب قبایل به ما می اموزد که چگونه ازحالت انفعال خارج شویم وبه رهبری مشتاق تبدیل شویم.اگرفرصت های پیش رو برای رهبری را نادیده بگیریم به تدریج برای حفظ وضیعت موجود  تلاش خواهیم کرد.
در این کتاب ست گادین استدلال می کند که امروزه همه این فرصت را دارند تا جنبشی خلق کنند،یعنی قبیله از افراد را گرد هم اورند وکارهای شگف انگیزی انجام دهند.

قبایل به دنبال افرادهستند که بخواهند تغییر ایجاد کنندوبه دنبال کارهای هیجان انگیزباشند.اگرشور وشوق انجام چنین کاری باشد و زروحیه بالایی برای این هدف داشته باشد،پس دیگر بهانه ی نیست که برای رهبری قبیله ای که به ان تعلق دارید اقدادم کنید.

البته لازم به ذکر است که این کتاب برای افرادی نوشته شده که می خواهند تغییر در زندگی خود ایجاد کنند.بنابراین باید باین ذهنیت کتاب را مطالعه کنید.نویسنده این کتاب دنیا را بسیار متفاوت می بیند وسعی دارد که جهان را جای بهتری برای زندگی کند.

درجای نوشته دیگری ازاین نویسنده خواندم که برای اینکه در کسب وکارت بهترین باشی باید بتوانی ازشیب های آن عبور کنی واین از عهده ی هرکسی برنمی اید.به همین دلیل است که تعداد افراد موفق در دنیا بسیار اندک است.تعداد کمی از افراد ثروت زباد،موقعت اجتماعی بالا وامکانات فراوان دارند.چرا؟

ایا تا به حال به این قضیه فکرکرده اید که چرا تعداد این افراد نسبت به جمعیت جهان بسیار ناچیز است؟
چرا مردم باوجود اینکه که از سرگذشت آنها باخبرند ولی هیچ اقدامی نمی کنند؟

به نظرم آن چیزی که توانسته آنها را به این موقعیت برساند تنها دلیل اس اینست که آنها توانسته از شیب های زندگی خود به هر زحمتی که بوده عبور کنند وازنتایج درخشان ان بهرهمند شوند.باید تنبلی را کنار گذاشت وبه رویایمان در زندگی فکر کنیم وبرای آن تلاش کنیم .

 

 

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟

درخواست مشاوره

×

همکاران ما پاسخگو خواهند بود

نیاز به مشاوره دارید؟

0912-1251261
سئوالی در زمینه طراحی سایت دارید با ما درمیان بگذارید.

تماس با ما