2 اشتباه رایج در بکارگیری تگ H1 +نظر کارشناس گوگل

اشتباه رایج در بکارگیری تگ H1

تگ های H یا همان تیترها یکی از ابزارهای پرکاربرد در ساختار سایت هستند که  توسط طراحان سایت و متخصصان سئو به کار میروند.استفاده از تگ های H ‌ مثل شمشیر دو لبه می‌ماند اگر به جا و درست به کار رودبه  بهبود سئوی سایت کمک فراوانی کند و اگر بی دلیل استفاده شود ، نتیجه عکس خواهد داد.

تیترها دقیقا چه نقش در اجزای سایت دارند؟

تیترها(Heading) به کاربران و موتورهای جستجوگر کمک می کنند تا متن را بخوانند و اهمیت اجزای آن را درک کنند.تیتر ها  همچنین مشخص می کنند که کدام قسمت از محتوای شما مهم است و نحوه ارتباط آنها با کل متن را نشان می دهد.

بهینه سازی صفحات وب توسط هدینگ ها(H1,H2,……..,H6)

تگ های H ابزاری برای نشانه گذاری اجزای صفحات وب هستند که میزان اهمیت این بخش ها را مشخص می‌کنند.اما در این مقاله قصد دارم به تگ H1 اشاره کنم چرا که کاربرد آن نسبت به بقیه موارد بیشتر است.

در مباحث مربوط به سئو ، یکی از مسائلی که در اولویت برسی قرار می‌گیرد آنالیز صفحات از نظر به کارگیری تیترها )تگ های (H است.

اکثر متخصصان سئو و طراحان وب سایت‌ها در این 2 مورد با یکدیگر هم نظرند ، که:

  1. در هر صفحه فقط یک H1 مجاز است استفاده شود.
  2. در هر صفحه حتما باید از تگ H1 استفاده کرد.

تا همین چند وقت پیش شخصا این دو نکته را در طراحی وب سایت رعایت می کردم تا اینکه متوجه شدم یکی از متخصصانی که در همین حوزه فعالیت دارد ویدئویی از یک  کارشناس گوگل منتشر کرد ، که در آن این باور غلط کاملا رد می‌شود.

شاید این مطلب برایتان مفید باشد:چطور یک سایت شخصی قدرتمند داشته باشیم؟

آیا می توان از چند H1 در صفحات استفاده کرد؟

جان مولر(Jhon Mueller) در در یک ویدئوی 54 دقیقه ای به این سئوال اینگونه  پاسخ می دهد که:

هیچ محدویتی در بکارگیریH1 در ساختار سایت وجود ندارد و بر خلاف نظر کارشناسان سئو این عمل هیچ اثر منفی بر سئو سایت شما ندارد.مولر در ادامه اشار ه می‌کند که :

حذف H1  از صفحات نمی تواند اثر منفی بر سئوی سایت داشته باشد(بر خلاف باور اکثر متخصصین) چرا که برای گوگل کیفیت محتوا مهم است نه به کارگیری محض تکنیک‌های سئو.

شاید این مطلب برایتان مفید باشد:3 پارامتر گوگل برای تشخیص کیفیت محتوا

کلام اخر:

تگ های H ساختار صفحات وب را مشخص و ارزش گذاری می‌کنند و ابزاری برای نشانه گذاری بخش‌های مختلف صفحات اند.در استفاده از تگ های H نباید زیاده روی کرد و در عوض می توان روی محتوای سایت تمرکز کرد.

برای گوگل هیچ چیز مثل محتوای پاسخگو و باکیفیت اهمیت ندارد.البته نباید از سئوی تکنیکال غافل شد ولی اولویت باید محتوای باکیفیت و پاسخگو باشد.

بهتر نیست به جای آنکه وقتمان صرف استفاده بی دلیل از تگ های H  کنیم بر کیفیت متن یا  نوشته خود تمرکز کنیم؟

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟

درخواست مشاوره

×

همکاران ما پاسخگو خواهند بود

نیاز به مشاوره دارید؟

0912-1251261
سئوالی در زمینه طراحی سایت دارید با ما درمیان بگذارید.

تماس با ما